Kaunas: +370 655 75237
Vilnius: +370 687 00332

Prekių krepšelis

Prekių krepšelis tuščias

8~700 55 321 Darbo laikas: IV: 8-19
TitulinisInterjero akcentai - kūrybiškos rėmelių kolekcijos

Interjero akcentai - kūrybiškos rėmelių kolekcijos

Interjero akcentai - kūrybiškos rėmelių kolekcijos

Parengė Deimantė Makarevičiūtė

Žaismingas sienų dekoras

Rėmai visada papuošia meno kūrinį, tačiau ir patys rėmai gali tapti dėmesio vertu interjero elementu. Tuščių rėmų kompozicijos tiks bet kuriam interjero stiliui – suteiks žaismingumo ir padės išspręsti tuščių erdvių klausimą, tik svarbu parinkti tinkamą rėmų stilių, spalvas ir išdėstymą.

 

Tušti rėmai suteikia architektūrinės reikšmės sienai. Sukabinus juos grupėmis, susidaro tam tikri kambario dėmesio centrai, bet erdvė išlaiko lengvumą ir neapsunksta lyginant su įrėmintų meno kūrinių kolekcijomis. Vienspalvių rėmų kompozicijos gali būti puiki išeitis minimalistinio stiliaus interjere, kuriam norima suteikti spalvinių akcentų, bet nesinori perkrauti masyviais meno kūriniais ar veidrodžiais. Tuo tarpu „vintage“ stiliaus interjerui sendinto stiliaus rėmų kolekcijos suteiks dar daugiau žavios bohemiškos netvarkos. Ši nesudėtinga ir nebrangi ekspozicija puikiai atrodys tuščiose interjero zonose – virš rašomojo stalo, nišoje koridoriuje ar virš židinio.

 

 

Kompozicijos yra lengvai pakabinamos vos ant vieno specialaus vinuko, kurį galite įsigyt rėminimo centruose. Jei rėmai visai nedideli ir lengvi užteks juos prilipinti stipria dvipuse juostele. Patarimas – prieš sukaldami vinukus į sieną, išsidėliokite kompoziciją ant grindų ir įvertinkite ar ji Jums patinka. Sudėtingesnis variantas – priklijuokite didelį popieriaus lakštą ant sienos, o ant jo persibraižykite apvedžiotus rėmelius. Taip įvertinsite ar kompozicija kabės tinkamame aukštyje ir deramais atstumais.

Spalviniai akcentai


Tokios kompozicijos įveda lengvo chaoso interjerui todėl nepersistenkite žaisdami su skirtingais stiliais. Lengviausia derinti stilius kontrasto principu – klasika ir modernas. Pavyzdžiui, klasikiniai, lygaus profilio, balti rėmai ir keletas ryškių akcentų – koralo raudonumo, rašalo mėlynumo, garstyčių geltonos spalvų ornamentuotus rėmeliai. Vientisumo pridės dar keli tokios pat spalvos akcentai – margos pagalvės, įmantrus toršeras ar raštuota vaza.

 

 

Kita idėja mėgstantiems prabangą – rėmų kompozicijai rinkitės natūralių gamtos spalvos – riešuto, ąžuolo, raudonmedžio medinius rėmus, o kaip akcentus – prabangius, gausiai dekoruotus, auksinius, šiek tiek sendinto stiliaus rėmus. Prie tokios kompozicijos šalimais galite pastatyti antikvarinį krėslą.

Vaikų kambaryje erdvė fantazijai

Siekiant vaikų kambaryje sukurti žaismingą aplinką, nebūtina sienų interjerui išleisti daug lėšų. Kartu su atžalomis išrinkite gražiausius jų piešinėlius ir surėminkite į ryškiaspalvius rėmus. Paveikslėlius sukabinkite asimetriškai – nederinkite aukščio ir kraštinių. Kuo daugiau kūrybinės netvarkos, tuo laisviau vaikai jausis savo kambaryje. Atžalai augant, bus lengva pildyti kolekciją naujais piešiniais ir sukurti vis kitokią nuotaiką.

Spalvinė gama vaikų kambariuose taip pat turi įtakos jų savijautai ir nuotaikai. Štai, pavyzdžiui, mėlynos spalvos rėmai ir kitos mėlyni dekoro akcentai ypač tinkami vaikų ar paauglių kambariui, nes padeda slopinti hiperaktyvų elgesį. Šokolado, kavos pupelių ir kitų atspalvių rudi rėmai psichologiškai suteikia daugiau tvarkos ir disciplinos. Į rėmelius galima rėminti ne tik paveikslėlius, bet ir mielas smulkmenas – vaikų vardų raideles, krikštynų batukus, netgi konkursų medalius.

Šeimos fotografijų galerija

Bet kurioje svetainėje jaukumo atmosferą padės sukurti šeimyninių fotografijų galerija. Kuriantiems elegantiškąjį New York stilių – pasirinkite dešimtį juodai baltų fotografijų ir paverskite jas unikaliu šeimos meno kūriniu. Rėmui rinkitės siaurus, lygaus profilio, juodus arba metalinius rėmus, tada priderinkite grietinėlės baltumo, dramblio kaulo ar pieno baltumo pasportą. Nuotraukas pasigaminkite nedidelio formato, tuo tarpu pasportą rinkitės kuo platesnį, netgi galima dvigubai platesnį nei fotografijos – tai išryškins įamžintas akimirkas. Tokią kolekciją galima išdėlioti tiesiog ant komodos svetainės erdvėje, o jei mėgstate tradicinį būdą – sukabinkite ant sienos.

Pasportavimo gudrybės

Jei jau prakalbome apie pasportą – derėtų plačiau papasakoti keletą gudrybių. Pasporto pasirinkimo galimybės leidžia kiekvieną fotografiją paversti galerijos vertu meno kūriniu.

Yra keli pasportavimo principai, kuriuos maišant galim išgauti skirtingus efektus. Svarbu suprasti, kad pasportas tai pereinanti erdvė tarp meno kūrinio ir rėmo, kuri neturi jo„užspausti“ ar užgožti. Vienas iš būdų – kontrasto principas – tamsaus kolorito meno kūriniui parenkamas šviesus pasportas ir tamsūs rėmai. Kitu atveju – siekiama kuo didesnės harmonijos ir vientisumo – pasporto spalva derinama prie pagrindinių paveikslo spalvų, o rėmas renkamas vienu tonu šviesesnis arba tamsesnis už meno kūrinį. Pasportas turi ne tik dekoratyvinę bet ir apsauginę funkciją – sudarydamas oro tarpą tarp kūrinio ir stiklo jis neleidžia kauptis drėgmei.

Juodai baltoms ir retro fotografijoms rinkitės lygaus paviršaus, pastelinių spalvų – dramblio kaulo, smėlio, sniego baltumo - pasportus. Jei nuotraukai trūksta erdvės – derinkite du pasportus – siauresnį ir platesnį, iš kurių išorinis bus tamsesnis ir ryškesnis, o vidinis šviesesnis ir blankesnis. Kontrasto arba vientisumo principu nuspręskite kokį įspūdį bandysite suteikti. Grafikos darbams, kurie reikalauja ne tik pasporto, bet ir stiklo, tinkamiausias pilko atspalvio fonas, kuris su kūriniu sudarys vientisą vaizdą. Kad išvengti susiliejimo, jis turėtų būti platesnis arba siauresnis už paveikslo rėmą.

Iš egzotinių kelionių atsivežtiems papirusams, senoviniams pergamentams tinkamiausi yra nakties mėlynumo, raudonojo vyno, šokolado atspalvio pasportai - jie išryškins senovinius auksinius rašmenis. Jei parinksite aukso arba ochros spalvų foną, jis susilies su kūriniu ir tarsi jį praplatindamas padidins. Maža gudrybė – rėmindami kūrinį apačioje palikite platesnę juostą nei viršuje, o viršų ir kraštus rinkitės vienodo pločio.

Būkime draugais Facebook!

8~700 55 321 Darbo laikas: IV: 8-19